Bowen terapie pro koně

Bowenova technika má stejné účinky jak u lidí, tak u zvířat – tedy i u koní. Ošetření koně probíhá ve stoje, a to velmi jemnými hmaty na svalech a pojivové tkáni, trvá v průměru třicet až čtyřicet minut. Je prováděna na celém těle a postupně působí na hlavní svalové skupiny. Ošetřením BT se přechází přez akupunkturní body a dráhy, čímž dochází k uvolnění bloků na energetických drahách a  současně je stimulována činnost vnitřních orgánů, tímto nastoluje celkovou rovnováhu v těle.
Velmi příznivě působí na uvolnění svalů, na psychickou pohodu koně, stimuluje imunitní systém, lymfatický systém. Pomáhá při kolikách a zažívacích potížích, astmatu a alergiích. Doporučuje se po úrazech a svalové ztuhlosti.
Dle mé zkušenosti při opakování ošetření BT kůň velmi dobře reaguje a někdy si sám vyžádá ošetření té části, kde potřebuje.

Tato masáž je samozřejmě vhodná i pro jezdce. Proto doporučuji ošetření bowenovou technikou i majitelům koní nebo jejich jezdcům. Můžete si tak vyzkoušet, jaké účinky má BT na Vašeho čtyřnohého kamaráda a současně pomůžete svému tělu.

Více info pod odkazem Bowen pro lidi.

Krátká ukázka z bowen masáže pro koně

Měla jsem možnost pracovat bowen technikou na skvělé kobylce Roulette, která závodí s úspěšnou drezurní jezdkyní Míšou Habáskovou.